آموزش افزایش سرعت گوشی های روت نشده

حتما به ادامه مطلب مراجعه کنید ...


تکنولوژی سخت افزاری ساخت گوشی های هوشمند به نسبت سه سال گذشته خیلی پیشرفت کرده است اما با این حال کاربران زیادی هستند که نسبت به کُند شدن سرعت اسمارتفون خود شکایت می کنند. پس اگر به دنبال پیدا کردن راهی برای بالا بردن سرعت اسمارتفون اندرویدی خود هستند، باید بگوئیم که این مقاله دقیقا همان چیزی است که به دنبالش هستید. ما در این مقاله سه روش واقعا تاثیرگذار و کاربردی را برای بالا بردن سرعت گوشی های هوشمند، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر جز دسته از افرادی که هستید که گوشی خود را روت کرده اید و اقدام به نصب رام سفارشی برای بهتر شدن و بالا رفتن سرعت عملکرد دستگاه خود کرده اید می دانید که انجام این عملیات کار خیلی سختی است و شما را خیلی آزار خواهد داد. بنابراین خیلی از افراد ترجیح می دهند بدون روت کردن دستگاه، سرعت گوشی هوشمند اندرویدیخود را ارتقا دهند. سه ترفندی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت برای افرادی است که اسمارتفون خود را روت نکرده اند.

انیمیشن های گوشی خود را کاهش دهید یا غیر فعال کنید

این روش بیشترین تاثیر را در افزایش سرعت گوشی هوشمند شما خواهد داشت. توجه داشته باشید که کاهش دادن مقیاس انیمیشن ها در گوشی و حتی غیر فعال کردن آن ها به هیج وجه موجب زشت شدن رابط کاربری اسمارتفون شما نخواهد شد و ممکن است شما متوجه تغییر حاصل از متوقف کردن آن ها هم نشوید، اما مطمئنا موجب افزایش سرعت اسمارتفون شما خواهد شد.

برای غیر فعال کردن انیمیشن های گوشی نیاز داریم که ایتدا گزینه های توسعه دهنده یا Developer options را در تنظیمات گوشی فعال کنیم. برای فعال کردن این گزینه مطابق با تصویر زیر، باید ابتدا به تنظیمات بروید و سپس با 7 بار ضربه بر روی گزینه Build Number در بخش About یا software info (بسته به مدل گوشی)، گزینه های توسعه دهنده را در بخش تنظیمات فعال کنید. اگر قبلا این بخش را فعال کرده اید که تنها لازم است با رفتن به تنظیمات ، Developer options را باز کنید.

افزایش سرعت گوشی اندرویدی

 

پس از باز کردن Developer options گزینه “Drawing” را پیدا کنید. در این قسمت از گوشی خود می توانید نحوه انتقال و سرعت انیمیشن های گوشی خود را کاهش دهید و سپس گوشی خود را ریستارت کنید. پس از کامل کردن این پروسه متوجه افزایش سرعت قابل توجه اسمارتفون خود خواهید شد.

افزایش سرعت گوشی اندرویدی

حافظه پنهان یا cache برنامه های گوشی خود را پاک کنید

انجام این عملیات یکی از مهم ترین گام هایی است که برای افزایش سرعت دستگاه خود خواهید برداشت. مخصوصا اگر گوشی هوشمند شما خیلی قدیمی شده است.

وقتی گوشی خود را باز می کنید تا از یک اپلیکیشن استفاده کنید اسمارتفون شما فایل های موجود در آن برنامه را در خود ذخیره می کند و این فایل ها به عنوان حافظه پنهان یا cache در اسمارتفون شما ذخیره خواهند شد. گاهی اوقات ممکن است که یکی از اپلیکیشن های گوشی شما دچار نقص در عملکرد می شود که در این صورت هم پاک کردن حافظه پنهان برنامه، مشکل در عملکرد این دستگاه را از بین خواهد برد و کار کردن با گوشی را خیلی راحت تر خواهد کرد.

پیشنهاد ما این است که پاک کردن حافظه پنهان یا cache را به طور دستی و از طریق تنظیمات انجام دهید. البته که می توانید از برنامه های task killer هم استفاده کنید اما روش دستی روش موثرتری خواهد بود.

از یک لانچر سوم شخص برای افزایش سرعت اسمارتفون خود استفاده کنید

کمپانی های سازنده موبایل های اندرویدی در ساخت اسمارتفون ها رابط کاربری مخصوص خود را بر روی اندروید قرار می دهند که این کار منجر می شود تا دستگاه ظاهر منحصر به فردی پیدا کند. اما این منحصر به فرد شدن به قیمت کاهش سرعت دستگاه خواهد بود. البته که این کاهش سرعت در گوشی های هوشمند دو یا سه ساله بیشتر به چشم می آید. بنابراین دانلود یک لانچر سوم شخص بسیار کم حجم به ارتقای سرعت اسمارتفون شما کمک شایانی خواهد کرد.

افزایش سرعت گوشی اندرویدی